Belgia (2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

multumesc an-k, pentru mine nu este departe, am sa incerc samer cu mijloacele de transport in comun, parca a explicat ceva danielana... cum se ajunge, am sama uit sa vad unde

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

pai io n-am vazut nici un detaliu...:(, in Allst sta prietena mea, ajung cam odata pe luna eu stau cam la 100km de Aalst, o sa-i zic si ei sa intre aici la belgienutze

anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">teledon, 4000 de euro, lumina ochilor pt Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

buna idee, deci tu ai idee cum se ajunge acolo?

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Imi cer scuze ca raspun asa tarziu.

Aalst este la 25 km nord de BXL directia Gent, este o localitate micuta si se ajunge fie cu masina fie cu trenul. Daca veniti cu masina, depinde din ce zona veniti, dar noi luam ringul si apoi E40, si iesirea Aalst. Daca veniti cu trenul mergeti pana in gara Aalst si de acolo pe jos pana la biserica, nu este foarte departe, e aproape de centrul. Biserica se afla pe strada Beinjingstrrase.

Este foarte usor de gasit.

Azi dupa slujba am stat vreo doua ore la discutii cu romanii, la o cafea, un pahar de vin romanesc, cozonac si coliva. Pot sa va spun ca ne simtim ca o mare familie si incepem toti sa ne cunoastem desi este numai a cincea duminica in care ne vedem.

Sper sa fim din ce in ce mai multi in Casa Domnului.

Pupici si

Daniela

Dumnezeu sa ne ajute la toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

danielana la ce ora incepe slujba dumninica? dar in cursul saptamanii?


multumesc pt raspuns si sper sa ne vedem cat de curand!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Buna,

Duminica slujba incepe la 10.30 si in cursul saptamanii cred ca la aceeasi ora. Va fi si miercuri slujba pt Sf Andrei daca vrea cineva sa mearga (eu nu pot ca lucrez miercuri).

Pupici

Dumnezeu sa ne ajute la toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eckho spune:

Salut!
Simone_be nu stiu cum sunt TOEFL-urile. Eu am fost la un TEFL (Teaching English as a Foreign Language). A fost super. Am crezut ca o sa fie numai pustani deabia iesiti din facultate, dar au fost oameni in toata firea, 30-50 de ani, cu diverse background-uri. Am avut ce invata. Parisul n-am apucat sa-l vad ca am stat tot timpul inchisi intr-o camera si am vb engleza. Parca am fost la Londra nu la Paris.

Pe aici e frig rau. Nu stiu ce sa mai pun pe mine. Vreau la clima tropicala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anneoprea spune:

Buna fetele,
Voi incerca si eu sa ajung la intilnirea care se planuieste!
Am primit pe mail o oferta de la Tarom ce pare tentanta ca pret asa ca o transmit in cazul in care va intereseaza. Noi am mai fost de curind in Ro asa ca nu ne-am mai planificat alt drum cu ocazia sarbatorilor de iarna…

Am placerea de a va anunta o noua oferta TAROM.
Pretul unui bilet dus-intors este numai 229 euro toate taxele incluse.
Conditiile acestei oferte sunt:
- rezervarea si plata inainte de 10.12.05
- plecarea BRU-BUH se face pe 21 Decembrie la 08.45 si 27,28 si 29 Decembrie 2005 la ora 20.15
- returul BUH-BRU se face in zilele de 03,04 si 06 Ianuarie 2006 la ora 06.15 si in 05 Ianuarie la 17.30
- schimbarea rezervarii nu este permisa
- rambursarea nu este permisa
NUMARUL DE LOCURI ESTE LIMITAT.
PENTRU A FACE UN SERVICIU PRIETENILOR VOSTRII PUTETI SA LE RETRANSMITETI ACEST MESAJ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

s-ar putea sa fie deja tarziu, dar... multumesc anneo.

stie cineva se semnificatie are st nicholas aici? este alta decat in romania? n-am avut timp sa caut.

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

as fi vrut sa merg la slujba , dar n-am putu. poate duminica viitoare, daca-i vreme frumoasa. este f frig, totusi

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput